حلزون اسکارگو

حلزون اسکارگو

حَلَزون یا لیسَک نوعی نرم تنان در ردهٔ شکم پایان است. علت اینکه حلزون را در رده شکم‌پایان قرار داده‌اند؛ این است که در حقیقت تمام قسمت زیرین بدنش، پای آن به‌شمار می‌رود.تاکنون ۳۰هزارگونه از آن در سراسر دنیا مشاهده شده است اما به طور کلی به سه دسته حلزون‌های خشکی،دریایی و حلزون‌های آب شیرین طبقه‌بندی می‌شوند. وجود محافظ صدفی سخت در بیرون حلزون ویژگی منحصربه‌فرد و وجه تمایز آن‌ها با دیگر موجودات است.
یکی دیگر از خصوصیات ویژه و شگفت‌انگیز حلزون‌ها شیوه راه رفتن آن‌هاست.
حلزون با آن‌که پا ندارد اما به آرامی و راحتی بر روی سطح می‌لغزد که این امر به علت خروج مایع چسبان‌ و لزجی است که از خود ترشح می‌کند. همین ماده سبب شده است که شیوه درمانی جدیدی بنام حلزون تراپی ادامه خواندن٪ s & rarr؛

دما

🛑دما و تاثیر آن بر زالوها🛑

🛑دما و تاثیر آن بر زالوها🛑

➖ دمای آب در زندگی زالوها اثر مهمی دارد.این عامل زیست محیطی بزرگترین اثر را در زالوها دارد . می توان چنین اندیشید که درجه حرارت ، اولین عامل موثر در ایجاد یک پروژه پرورش و یا نگهداری آبزیان می باشد .
دمای آب ، بطور قابل توجهی در فرایند فیزیولوژیک از قبیل تنفس پوستی (انتشار) ، بازده تغذیه و جذب مواد غذایی خون جهت رشد ، رفتار و تولید مثل موءثر است. افزایش دمای تا ۱۰ درجه عموما” باعث دو یا سه برابر شدن اندرکنشهای شیمیایی و فیزیولوژی می گردد . برای مثال زالو در دمای ۲۸ درجه ۲ تا ۳ برابر بیشتر از دمای ۲۰ درجه اکسیژن مصرف می کند و اندر کنشهای بیوشیمیایی آن دو یا سه برابر می شود . به همین خاطر نیاز اکسیژن محلول در آب گرم بحرانی تر از آب سرد می باشد.

بنابراین با افزایش دما ، سوخت و ساز زالو افزایش پیدا می کند و افزایش آمونیاک و افزایش مصرف اکسیژن را در پی دارد

افزایش دما

افزایش دما

رنج دمایی پرورش زالو عبارتست از :

 

۱– رنج دمایی محیط ۵ الی ۲۹ درجه سانتی گراد

۲- دمای تولید مثل ۲۵– ۲۸درجه

۳-دمای بعداز تغذیه ۱۸- ۲۲درجه

۴-دمای نگهداری ۱۲-۱۵ درجه

۵-دمای حمل و نقل مانند نگهداری متوسط ۷-۱۰درجه

۶- دمای گزش حدودا ۲۷-۳۰ درجه

 

کرکودیل

معرفی کارآفرینی پرورش کروکودیل

کروکودیل موجودی شگفت انگیز و باقیمانده از عصر دایناسورهاست. سنگواره های کشف شده نشان میدهد این موجودات بیش از ۶۵میلیون سال است که روی کره زمین زندگی میکنند.

امروز این موجود خطرناک و خاص مورد توجه قرار گرفته است .که ویژگی های منحصربه فرد آنها نظیر پوست با دوام و زیبای آنها و خواص پزشکی گوشت آنها باعث شده تجارتی برای این حیوان در جهان شکل بگیرد که گردش مالی سالانه آن بالغ بر ۳۵۰میلیون دلار است.‌

پرورش کروکودیل در ایران نیز از سال ۸۷ آغاز شد تا در این کسب و کار نوپا ارزش هر بچه کروکودیل بالغ بر یک میلیون تومان باشد.و در شهرهای قشم ،نیشابور و خوزستان و … گزارش شده است

ایده پرورش کروکودیل در سال ۸۵ همزمان با اعلام حلال شدن پرورش این حیوان عملیاتی شد.

صدف خوراکی

طرح کارآفرینی (صدف خوراکی)

⚙️ #کارآفرینی

🔰 #معرفی

طرح #پرورش و بسته بندی #صدف_خوراکی

کشت و پرورش صدف خوراکی یکی از تولیدهای نوین و درآمدزا در مناطق ساحلی است که کشورمان بخصوص در سواحل خلیج فارس و دریای عمان دارای قابلیت‌های فراوانی برای پرورش این محصول باارزش و مغذی است که از جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی بسیاری از کشورهای دنیا برخوردار است.
با توجه به رشد سرسام آور جمعیت جهان، منابع غذایی دریایی و فعالیت‌های آبزی پروری نقش مهمی را در تولید پروتئین حیوانی بر عهده دارند.
امروزه صدف‌های خوراکی بخش مهمی از تولیدات شیلاتی را به خود اختصاص داده‌اند. با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز بیشتر به منابع پروتئینی و از سویی، کشش مصرف کنندگان به سوی غذاهای دریایی و آگاهی از ارزش و سلامت آنها، دولت‌ها بدنبال بررسی راه‌هایی برای افزایش تولید غذاهای دریایی از طریق آبزی پروری می‌باشند. مزارع پرورش ماهی و میگو با نگرانی‌های جدی زیست محیطی و اقتصادی از جمله هزینه، تسهیلات، تجهیزات، امکانات، غذا، آلودگی، بیماری‌ها، میزان تلفات حین جابجایی و در طول دوره پرورش، رسیدن به اندازه بازاری و … درگیر هستند. اما مزارع پرورش صدف‌های خوراکی مشکلات کمتری دارند. از طرفی، این موجودات با فیلتر کردن آب و حذف ذرات میکروسکوپی آن را تصفیه کرده و سبب کاهش کدورت، بهبود کیفیت آب و افزایش نفوذ نور شده و با حذف مواد مغذی از یوتریفیکاسیون آب‌ها جلوگیری می‌کنند. همچنین، فراوانی و تنوع گونه‌ای را تحریک کرده و زیستگاهی برای ماهیان جوان، خرچنگ‌ها و دیگر ارگانیزم‌ها فراهم می‌آورند. صدف‌های خوراکی از سطوح پایین زنجیره غذایی مانند فیتوپلانکتون ها تغذیه کرده و پرورش آن‌ها نیازی به غذا، کود، علف کش، سموم و مواد شیمیایی و آنتی بیوتیک نداشته و در نتیجه خطری برای محیط زیست ندارند. پرورش صدف‌های خوراکی می‌توانند ابزارهای جایگزینی برای کمک به تکمیل عرضه غذاهای دریایی ارائه نمایند. در کشور ما نظر به فراهم بودن شرایط کشت و پرورش این صدف‌ها و وجود گونه‌های بومی، آگاهی از چگونگی پرورش آن‌ها و اقدام برای راه اندازی و حمایت از این صنعت ضروری به نظر می‌رسد.

 

صدف خوراکی

صدف خوراکی

صدف خوراکی

صدف خوراکی