آموزش تکثیر روتیفر

آموزش تکثیر روتیفر

در فارم های پرورش و تکثیر ماهیان دریایی ، غذای اولیه برای  تغذیه لاروهای ماهیان از روتیفر و معمولا گونه brachionus rotundiformis  که اصطلاحا به آن روتیفر s-type گفته می شود استفاده میگردد .
همچنین در مزارع پرورش میگو از روتیفر استفاده می شود .در ادامه نحوه پرورش روتیفر را به شما عزیزان آموزش می دهیم .

مقدمه :
دردهه ۱۹۷۰ پرورش ماهیان و سخت پوستان بیشتر به فراهم کردن بچه های آنها از محیط های آبی و ذخیره سازی  در استخرهای پرورش بود به این صورت که جهت تامین این غذا به طبیعت مرجعه می کردند و اقدام به صید آنها می نمودند اما با گسترش پرورش ماهیان چه خوراکی و چه زینتی نیاز به این نوع منابع بیشتر شد و اقدام به تکثیر آن در این مراکز نمودند .

  روتیفر، ریزترین آبزیان و جز غذای ماهیان. کوچکترین جانوران پرسلولی ، بدن آنها از تعداد ثابتی سلول تشکیل شده است. این بدین معنی است که رشد در روتیفر ها از طریق افزایش حجم سلول، و نه افزایش تعداد سلول، انجام میگیرد.
روتیفر از کجا امد و چگونه وارد این زنجیره غذایی شد ؟
در دهه های ۵۰-۶۰ روتیفر را بعنوان یک آفت ئر استخرهای پرورش مارماهیان شناخته می شد که  با تخلیه فیتوپلانکتون های استخرهای پرورش و کاهش اکسیژن استخرها باعث بروز تلفات شدید به مارماهیان پرورشی می شد . اما محققین ژاپنی خیلی زود پی بردند که روتیفر می تواند به عنوان بک غذای زنده بسیار مناسب برای مراحل ابتدایی لاروماهیان دریاییی استفاده گردد . استفاده موفقیت امیز رونیفر در کارگاههای هچری ماهیان دریایی باعث گسترش سریع پرورش انبوده این موجود برای آبزی پروری گردید . 
طی ۲۵ سال پس از آن پرورش روتیفر در اکثر فارمهای پرورش ماهی رواج پیدا کرد .در حال حاضر این غذای زنده برای پرورش بیش از ۶۰ گونه ماهی دریایی * ۱۸ گونه از سخت پوستان و تقریبا تمامی ماهیان زینتی مورد استفاده قرار میگیرد .
مقاومت بالا در مقابل شرایط مختلف محیطی ،قدرت بالای زاد ولد ( ۰٫۷ تا ۱/۴ نوزاد به ازای هر ماده در روز ) همچنین اندازه کوچک و سرعت شنای آهسته روتیفر باعث شده است غذای مناسبی برای لارو ماهیان باشد . 

هم اکنون در برخی از ایستگاههای پرورش ماهیان دریایی در ایران به صورت تجاری بر روی پرورش روتیفر کار میکنند .

رده بندی :

روتیفرها از شاخه گردن تنان  هستند (شاخه ای از بی مهرگان می باشند ) که شامل ۲۰۳۰ گونه هستند . جانورشناسان در طبقه بندی و جایگاه این گروه با ایکدیگر اختلاف نظر دارند برخی روتیفرها را متعلق به کرم سانان می دانند . از نطر رده بندی به رده تقسیم بندی می گردند :
۱- رده  seisonida
2- رده bdelloidea
3-رده monogonata

روتیفر ها در ۳ سررده و ۱۲۰ جنس، حدود ۲۵۰۰ گونه هستند که نزدیک ۹۰ درصد از گونه ها در آب شیرین، چند گونه محدود در خاک مرطوب و مابقی در آب شور زندگی میکنند.
البته برخی این سه رده را زیررده eurotatoria تقسیم بندی می کنند 

رده seisonida 
این رده منحصر به روتیفرهای دریایی هستند بدن معمولا بزرگ ،تاج کوچک و تحلیل یافته است و یک جنس تحت عنوان sesion و سه گونه دارد 

رده bdelloidea
به آن زالوسانان یا جفت تخمگان گفته می شود . انتهای بدن قدامی بوده و حالت انقباضی دارد و شامل دو صفحه چرخان است . در این رده آ سیابک (mastax ) بهمراه یک جفت صفحه پهن برای خرد کردن و خوردن مواد غذایی به آن مکمک میکند

رده monogonata یا تک تخمگان
به طور کلی ۹۰ در صد گونه های روتیفر ، به این رده اختصاص دارد که شامل حدود ۱۵۷۰ گونه در تقریباً ۹۰ جنس کفزی، دارای شنای آزاد و چسبنده می باشند.
در این رده یک غده جنسی وجود دارد و آسیابک ، اگر چه برای خرد و له کردن مواد اختصاص یافته است ولی از لحاظ ساختاری شبیه رده قبلی هستند. خانواده Brachionidae شامل ۶ جنس از روتیفرهای معمولی می باشتد که جنس Brachionus دارای ۲۵ گونه ساحلی و پلانکتونی می باشتد که گونه های معروف آن عبارتند از B. plicatilis (فرم بزرگ l-type) و b.rotundiformis (فرم کوچک s-type) می باشند گونه های پرورشی آن از جنس s  می باشند

بدن آنها از سر، تنه و پا درست شده است. در قسمت سرتاجی دارند که دور تا دور آن را به جاهایی که حرکت مجموع آنها حالتی چرخ مانند دارد احاطه میکند. حرکت با چرخاندن بدن انجام میشود.

 

عمر روتیفر کوتاه و با توجه به درجه حرارت آب از ۷ تا ۱۵ روز می باشد. عمر نرها خیلی کوتاه تر و دو تا سه روز است.
مهمترین گونه که در حال حاضر در جهان پرورش داده میشود روتیفر 
brachionus plicatilis است.

روتیفر brachionus plicatilis

روتیفر brachionus plicatilis

 

روتیفر brachionus plicatilis

روتیفر brachionus plicatilis

 

 

درحال بارگذاری می باشد …..
آموزشهای گام به گام در پیج اینستگرام کیهان آبزی و کانال تلگرامی موجود می باشد

طراحی مزرعه پرورش میگو

طراحی و ساخت مزرعه پرورش میگو ؟

اگر می خواهید مزرعه پرورش میگو راه بیاندازید باید به ساخت بخش های زیر دقت کنید و آنهارا انجام دهید :

۱- ورودی و موتور خانه ۲-حوضچه ذخیره آب ۳- کانالهای آبرسان ۴- استخرهای پرورشی ۵- زهکشها و حوضچه رسوب گذار ۶- ساختمان

۱– ورودی موتورخانه
محل برداشت آب باید به گونه طراحی شود که پساب خروجی مزرعه به مزرعه با نگردد . و ورودی موتورخانه باید به شکلی محاسبه شود که استخر را در مدت کمتر از شش ساعت ویا طی یک دوره مد ، پر از آب کند .باید سعی کنیم ورودی استخر را طوری تنظیم کنیم که از لایه های میانی آب برداشت کنیم چون آلودگی کمتری داره ضمنا در محل ورودی آب باید توری مناسب (بطور مثال ۲۴ سوراخ در هر اینج ) نصب شود

۲- حوضچه ذخیره آب
حوضچه ذخیره آب دو کار مهم را انجام می دهد . ۱- ذخیره آب به منظور استفاده در مواقع کم آب ۲- بهبود کیفیت آب . کیفیت آب یکی از فاکتورهایی است که تاثیر مستقیم بر بازدهی استخر دارد حجم حوضچه دخیره باید به نحوی باشه که ۳۰ درصد آب مورد نیاز مزرعه را بتواند دخیره نماید . بنابراین در ساخت و طراحی آن دقت کنید.

۳- کانالهای آبرسان
کانالهای ابرسان از قسمتهای مهم و باارزش استخر محسوب مش شوند و باید سطح زیادی از استخررا بپوشانند بهتر است که کانالهای آبرسان استخر پرورشی بزرگ باشد . چون در اینصورت می توانیم علاوه بر کنترل کیفیت آب موادی را که آب استخر کم دارد را به آن اضافه نماییم مثل آهک و نمک
بزرگی کانالهای آبرسان ارتباط مستقیمی با پمپ های استخر شما دارد یعنی اگر پمپ ها کوچک باشد و آبرسان بزرگ عمل انتقال به مشکل برخورد خواهند کرد ویا بالعکس آن

۴-استخرهای پرورشی
طراحی استخرهای پرورشی از اصول اولیه ایجاد استخر است برای طراحی مناسب استخر باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد .
شکل استخرها ، محل نصب هواده ها ، اندازه استخر، دیواره ها ،بسترسازی استخرها، ورودی و خروجی
بهترین شکل برای استخرهای پرورش میگو ، چهار گوش و دایره است
نکته مهم اینست که بخش هایی ازاستخر در طول دوره پرورش ،نباید مواد آلوده کننده (مواد دفعی )داشته باشند تا میکوها بتوانند توی این مناطق تغذیه کنند
باید سعی کنید که مواد دفعی در مرکز استخرمتمرکز کنید به جهت رسیدن به این هدف باید از هواده ها استفاده کنید . وطیفه اصلی هواده ها افزایش اکسیژن آب است همونطور که قبلا تاکید کردم محل نصب هواده ها باید با همدیگر همخوانی داشته باشد و آب را به شرکل منطقی درجریان بیاورند معمولا هواده ها را در شب روشن میکنند .بخصوص قبل از طلوع آفتاب . چون در این زمان استخرها با کمترین میزان اکسیژن در روز روبرو هستند

اندازه استخرهای پرورشی در سیستم پرورش متراکم  نیم تا یک هکتار و در سیستم پرورش نیمه متراکم که در ایران معمول است اندازه استخرهای پرورشی ۱ تا ۲ هکتار است .
دیواره های استخر باید به اندازه کافی بلند باشند تا از سرریزشدن آب استخر به هنگام بارندگی های شدید جلوگیری کنند . پس دیواره های استخر را به ارتفاع ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر بالا تر از بیشترین حد آبگیری طراحی و بسازید (به طور مثال اگر قرار است ۱ متر آبگیر کامل باشد شما ارتفاع را ۱٫۳۰ در نظر بگیرید )
در ضمن شیب دیواره های به نوع جنس خاک استخر برمیگردد . اگر خاک استخر متراکم نباشد مثلا شنی باشد شیب دیواره ها تند تر است (حداکثر ۱ : ۱/۵ ) و اگر بافت خاک استخر متراکم باشد شیب دیواره ها را می توانید کمتر انتخاب کنید ( ۱ : ۱ )
عرض دیواره ها همانند شیب دیواره مهم است چون بعضی از دیواره ها باید عرضی مناسب داشته باشند تا امکان جاده سازی و ساختمان سازی بر روی آنها وجود داشته باشد .

بسترسازی استخر یعنی ایجاد یک بستر مناسب برای پرورش. بعبارت دیگر، اگر بستر استخر پرورشی برای پرورش مناسب نباشد مثلا اگه خاک اسیدی باشد ، یا دارای مواد آلی بالا باشد (مثل خاکهای مناطق گیاهان حرا) و یا مواد دفعی و لجن زیادی توی خاک ماسه ای نفوذ کرده باشد ، از مواد پوشش دهنده (آستر) استفاده میکنیم. آسترها (مثل لاتریت متراکم و خاک رس متراکم) باعث بهبود شرایط نامناسب بستر می شوند و از برخورد خاک استخر با مواد دفعی جلوگیری می کنند

واما ورودی و خروجی ، بدون در نظر گرفتن اندازه استخر، اصل پایه وجود دارد و آنهم این است که ورودی و خروجی استخر باید به شکلی باشد  که بتوانیم در مدت ۶-۴ ساعت، استخر رو پر یا خالی کنیم. محل احداث ورودی و خروجی استخر باید به شکلی باشد که آب از ورودی وارد استخر شود ، توی استخر کاملا بچرخد ، و در نهایت از خروجی خارج شود . مثلا اگه ورودی و خروجی استخر را روبروی همدیگر احداث کنیم بدترین طرح ممکن رو ریختیم. چون آب تازه به محض ورود به استخر از خروجی خارج می شود .بنابراین در اجرا آن دقت لازم را انجام دهید .

۵- زهکش ها و حوضچه رسوب گذار :
ما برای هدایت آب خروجی استخر از کانالهایی استفاده می کنیم که کانال زهکشی نام دارد . زهکش استخر باید حداقل ۵۰ سانتیمتر از گودترین بخش استخر ، پایین تر باشند تا امکان تخلیه آب به شکل ثقلی فراهم شود .برای بهتر شدن کیفیت پساب استخر ،بهتر است که ذرات معلق موجود در پساب ته نشین شوند .
به همین خاطر حوضچه رسوب گذاری را ایجاد می کنیم تا آب خروجی از استخر کیفیت بهتری داشته باشد .

۶- ساختمان ها:
درهر مزرعه ای ،بسته به نظر مدیر و صاحب مزرعه ،ساختمانهای مختلفی احداث می شود .ولی بطور کل بهتر است ساختمانهایی برا ی نگهبانی ،استراحت کارکنان ،انبار ،موتورخانه و … ساخته شوند ،ساختمانهایی مخصوص نگهداری مواد غذایی و ساختمانهای مخصوص استراحت کارگران ،باید در سطح مزرعه پراکنده شوند .

پرورش حلزون اسکارگو

در سالهای اخیر مصرف حلزون اسکارگو در حوزه آرایشی و زیبایی بیشتر شده است و از آنجاییکه نگهداری حلزون اسکارگو چندان دشوار و هزینه بردار نیست و همچنین سود فروش آن از ناحیه خرده فروشی و توزیع قابل توجه می باشد ما آن را به شما پیشنهاد می کنیم
تجهیزات اصلی جهت نگهداری حلزون اسکارگو عبارتست از : خاک مرطوب یا خره / یونولیت یا جعبه چوبی میوه / اسپری / سفال (اختیاری می باشد) /
تغذیه حلزون اسکارگو بسیار مهم می باشد . غذاهایی چون کلم بروکلی ،کاهو،هویچ،و …..برای حلزون مناسب می باشد
اصلی ترین مصرف کنندگان حلزون در داخل سالنهای آرایشی می باشد که می توانید با یک بازاریابی صحیح و سنجیده سودی خوبی را کسب کنید

در خرید حلزون دقت کنید . زیرا افرادی سودجو هستند که حلزونهای دیگری را بعنوان اسکارگو بفروشند ..
بنابراین از اشخاص و شرکتهای معتبر خرید کنید . بعضی از افراد قیمتهای پایین را به شما ارائه خواهند داد که وسوسه انگیز خواهد بود . هیچ ارزانی بدون حکمت نیست بنابراین دقت لازم را لحاظ کنید .
خصوصا با گرم شدن هوا کیفیت و سلامت حلرون بسیار اهمیت دارد .

حلزون اسکارگو

حلزون اسکارگو

جهت خرید حلزون اسکارگو و دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۵۳۲۵۱۰۰۶ مهندس بزرگمهر تماس بگیرید

میگو و پرورش آن

میگو ببری سبز

میگو ببری سبز

میگو چیست ؟
میگو از جانوران آبزی است که جز شاخه بندپایان و رده سخت پوستان است .میگوها انواع گوناگون دارند که در آب شور و شیرین و هم در مناطق گرم و سرد یافت می شوند .
بیش از ۳۰۰ گونه از آنها در سرتاسر جهان وجود دارند .میگوی موجود در آبهای خلیج فارس و دریای عمان از نوع گرمسیری است .
ادامه خواندن٪ s & rarr؛

حلزون اسکارگو

حلزون اسکارگو

حَلَزون یا لیسَک نوعی نرم تنان در ردهٔ شکم پایان است. علت اینکه حلزون را در رده شکم‌پایان قرار داده‌اند؛ این است که در حقیقت تمام قسمت زیرین بدنش، پای آن به‌شمار می‌رود.تاکنون ۳۰هزارگونه از آن در سراسر دنیا مشاهده شده است اما به طور کلی به سه دسته حلزون‌های خشکی،دریایی و حلزون‌های آب شیرین طبقه‌بندی می‌شوند. وجود محافظ صدفی سخت در بیرون حلزون ویژگی منحصربه‌فرد و وجه تمایز آن‌ها با دیگر موجودات است.
یکی دیگر از خصوصیات ویژه و شگفت‌انگیز حلزون‌ها شیوه راه رفتن آن‌هاست.
حلزون با آن‌که پا ندارد اما به آرامی و راحتی بر روی سطح می‌لغزد که این امر به علت خروج مایع چسبان‌ و لزجی است که از خود ترشح می‌کند. همین ماده سبب شده است که شیوه درمانی جدیدی بنام حلزون تراپی ادامه خواندن٪ s & rarr؛

کرکودیل

معرفی کارآفرینی پرورش کروکودیل

کروکودیل موجودی شگفت انگیز و باقیمانده از عصر دایناسورهاست. سنگواره های کشف شده نشان میدهد این موجودات بیش از ۶۵میلیون سال است که روی کره زمین زندگی میکنند.

امروز این موجود خطرناک و خاص مورد توجه قرار گرفته است .که ویژگی های منحصربه فرد آنها نظیر پوست با دوام و زیبای آنها و خواص پزشکی گوشت آنها باعث شده تجارتی برای این حیوان در جهان شکل بگیرد که گردش مالی سالانه آن بالغ بر ۳۵۰میلیون دلار است.‌

پرورش کروکودیل در ایران نیز از سال ۸۷ آغاز شد تا در این کسب و کار نوپا ارزش هر بچه کروکودیل بالغ بر یک میلیون تومان باشد.و در شهرهای قشم ،نیشابور و خوزستان و … گزارش شده است

ایده پرورش کروکودیل در سال ۸۵ همزمان با اعلام حلال شدن پرورش این حیوان عملیاتی شد.

صدف خوراکی

طرح کارآفرینی (صدف خوراکی)

⚙️ #کارآفرینی

? #معرفی

طرح #پرورش و بسته بندی #صدف_خوراکی

کشت و پرورش صدف خوراکی یکی از تولیدهای نوین و درآمدزا در مناطق ساحلی است که کشورمان بخصوص در سواحل خلیج فارس و دریای عمان دارای قابلیت‌های فراوانی برای پرورش این محصول باارزش و مغذی است که از جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی بسیاری از کشورهای دنیا برخوردار است.
با توجه به رشد سرسام آور جمعیت جهان، منابع غذایی دریایی و فعالیت‌های آبزی پروری نقش مهمی را در تولید پروتئین حیوانی بر عهده دارند.
امروزه صدف‌های خوراکی بخش مهمی از تولیدات شیلاتی را به خود اختصاص داده‌اند. با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز بیشتر به منابع پروتئینی و از سویی، کشش مصرف کنندگان به سوی غذاهای دریایی و آگاهی از ارزش و سلامت آنها، دولت‌ها بدنبال بررسی راه‌هایی برای افزایش تولید غذاهای دریایی از طریق آبزی پروری می‌باشند. مزارع پرورش ماهی و میگو با نگرانی‌های جدی زیست محیطی و اقتصادی از جمله هزینه، تسهیلات، تجهیزات، امکانات، غذا، آلودگی، بیماری‌ها، میزان تلفات حین جابجایی و در طول دوره پرورش، رسیدن به اندازه بازاری و … درگیر هستند. اما مزارع پرورش صدف‌های خوراکی مشکلات کمتری دارند. از طرفی، این موجودات با فیلتر کردن آب و حذف ذرات میکروسکوپی آن را تصفیه کرده و سبب کاهش کدورت، بهبود کیفیت آب و افزایش نفوذ نور شده و با حذف مواد مغذی از یوتریفیکاسیون آب‌ها جلوگیری می‌کنند. همچنین، فراوانی و تنوع گونه‌ای را تحریک کرده و زیستگاهی برای ماهیان جوان، خرچنگ‌ها و دیگر ارگانیزم‌ها فراهم می‌آورند. صدف‌های خوراکی از سطوح پایین زنجیره غذایی مانند فیتوپلانکتون ها تغذیه کرده و پرورش آن‌ها نیازی به غذا، کود، علف کش، سموم و مواد شیمیایی و آنتی بیوتیک نداشته و در نتیجه خطری برای محیط زیست ندارند. پرورش صدف‌های خوراکی می‌توانند ابزارهای جایگزینی برای کمک به تکمیل عرضه غذاهای دریایی ارائه نمایند. در کشور ما نظر به فراهم بودن شرایط کشت و پرورش این صدف‌ها و وجود گونه‌های بومی، آگاهی از چگونگی پرورش آن‌ها و اقدام برای راه اندازی و حمایت از این صنعت ضروری به نظر می‌رسد.

 

صدف خوراکی

صدف خوراکی

صدف خوراکی

صدف خوراکی