اطلس ماهیان آب شیرین

۱- شناخت و نگهداری ماهی آنجل

آنجل یا فرشته ماهی یکی از اولین و مشهورترین اعضای دنیای جدید خانواده سیلکیده ها است که به امریکا وارد شدند، درحقیقت ۲ گونه از آنجلها و جود دارد.

ماهی مناسب جهت پرورش و تکثیرمی باشد . در واقع کسانی که می خواهند وارد تخم گیری از ماهیان تخم گذار شوند ابتدا از این ماهی شروع می کنند .

شناخت و نگهداری ماهی آنجل

شناخت و نگهداری ماهی آنجل

تکثیر ماهی آنجل https://www.aparat.com/v/SJsmE

۲- ماهی سوروم :

شناخت و نگهداری سوروم

شناخت و نگهداری سوروم

۳- ماهی زبرا

شناخت و نگهداری زبـــرا

شناخت و نگهداری زبـــرا

ویدیو آموزش نحوه تکثیر زبرا https://www.aparat.com/v/ie0Th

۴- ماهی پلاتی

شناخت و نگهداری ماهی پلاتی

شناخت و نگهداری ماهی پلاتی

۵- ماهی دیسکس

شناخت و نگهداری ماهی دیسکس

شناخت و نگهداری ماهی دیسکس

۶- ماهی گوپی

شناخت و نگهداری ماهی گوپی

شناخت و نگهداری ماهی گوپی

۷-ماهی دیماسونی

شناخت و نگهداری ماهی دیماسونی

📌دیماسونی با نام های سیچلاید آبی لاجوردی یا سیچلاید گورخری مالاوی نیز شناخته می شود.زیستگاه این ماهی کرانه های سنگی دریاچه ی مالاوی (آفریقا) است.این ماهی دارای رنگ آبی همراه با خط های آبی تیره بر روی بدن می باشد..
برای انجام جفتگیری در این ماهی لازم است که ماهی نر با حداقل سه ماهی ماده در یک آکواریوم نگهداری شود.ماهی ماده بر روی تخته سنگی صاف تخمریزی نموده و سپس تخم ها را به درون دهان خود منتقل می کند.در این زمان ماهی ماده دهان خود را به صورت نیمه باز قرار می دهد تا ماهی نر اسپرم خود را بر روی تخم ها آزاد کند.ماهی ماده تخم ها را به مدت سه هفته درون دهان خود حمل می کند تا لارو ها درون دهانش از تخم خارج شوند و سپس آن ها را از دهان خود خارج می کند.لاروها باید با نوزاد میگوی آب شور یا دافنی تغذیه شوند.
این ماهی مناسب تکثیر در سالن می باشد و پس از کسب تجربه در ماهیان دیگر میتوانید سراغ این ماهی بروید

۸- ماهی آروانا

شناخت و نگهداری ماهی آرونا

شناخت و نگهداری ماهی آرونا

اسم علمی این ماهی Osteoglossum bicirrhosum است این ماهی به خانواده Osteoglossidae  وابسته بوده و جز قدیمیترین ماهیان در جهان است و میتوان به آن فسیل زنده لقب داد .

آروانا از لحاظ وزنی گاها به ۲۰۰ کیلوگرم میرسد و بزرگترین ماهی آب شیرین دنیاست .ماهیهای خانواده آروانا ، بومی آبهای شیرین گوانا و حوضه آبریز رود آمازون در آمریکای جنوبی ،آسیای جنوب شرقی و بخش هایی از شمال استرالیا می باشند.

باله های پشتی و مخرجی آروانا کشیده و به گونه ای است که به ندرت دیده می شود که از باله دمی جدا باشند .کیسه شنای پرمویزگ آن به گلو باز می شود و نقش ریه را بازی می کند .آرواره پایین آروانا بت یک شیب زیاد و با زاویه ۴۵ درجه به طرف بالا کشیده شده است .
تشخیص جنس نر و ماده تا رسیدن به ۴ سالگی غیرممکن است .از آن پس از روی شکل بدن و حجم دهان میتوان چنسها را از یکدیگر تشخیص داد .ماهی نر دهانی بزرگتر و بدنی باریکتر و رنگین تر نسبت به ماهی ماده دارد

#ادامه-دارد #بارگذاری

 

برای دریافت مشاوره جهت راه اندازی طرح و خرید محصول و تجهیزات با شماره ۰۹۱۵۳۲۵۱۰۰۶ تماس بگیرید

در راستای حمایت از اشتغال و کارآفرینی تمامی طرحها در صورت راه اندازی همراه با خرید تولیدات می باشد